Wella Professionals 10/1 Color Touch 60ml

Wella Professionals
Vopsea de păr semi-permanentă
Cod Produs: 003422 Ai nevoie de ajutor? +37369900036
  • Descriere
Wella Professionals Color Touch 10/1 este o vopsea de păr semi-permanentă (demi-permanentă) fără amoniac, ideală pentru nuanțarea reflexiilor de galben și obținerea unui blond rece, platinat sau cenușiu. Tubul are o cantitate standard de 60ml.

Specificații și Caracteristici
  • Nuanța 10/1: Cifra 10 reprezintă baza (blond cel mai deschis), iar 1 reprezintă reflexul dominant cenușiu, utilizat pentru neutralizarea tonurilor calde, portocalii sau galbene.
  • Formula Rich Naturals: Face parte din gama Rich Naturals, concepută pentru a oferi nuanțe intense, dar cu un aspect natural și reflexii multidimensionale în funcție de lumină.
  • Fără Amoniac: Formula este delicată, îmbogățită cu keratină și ceară naturală, protejând structura internă a firului de păr.
  • Durabilitate: Culoarea rezistă și se estompează treptat în până la 28 de spălări, fără a lăsa o linie de demarcație bruscă la rădăcini.
Mod de Utilizare și Proporții
  • Proporția de amestec: Se recomandă un raport de 1:2. Pentru un tub întreg de vopsea (60ml), trebuie să adăugați 120ml de oxidant.
  • Oxidant compatibil: Se folosește exclusiv cu emulsia de 1.9% (6 vol.) sau 4% (13 vol.). Pentru simplă nuanțare sau tonuri reci după decolorare, versiunea de 1.9% este cea mai indicată.
  • Aplicare: Amestecul se aplică pe părul spălat în prealabil cu șampon și uscat parțial cu prosopul.
  • Timp de acționare: Între 15 și 20 de minute fără aport de căldură.
Informatii conformitate produs

Suport clienti Zilnic între 10:00 - 22:00

+37369900036 comenzi@gloss.md

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!